Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Populární historický podcast Martina Gromana a Michala Stehlíka míří poprvé i do Karlovarského kraje!

Účinkující

Martin Groman (1976) Už na škole sveden ke čtení zaprášených novinových svazků v knihovnách, protože se v nich najdou věci vydané, ale nevídané. Jinak též předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky, autor textů a knih o starých, původních komunistech a jejich zmařených iluzích. A aby se z toho nepomátl, druhou nohou stojí v rybníku obsahového marketingu, editování a copywritingu.
Michal Stehlík (1976) Začínající s tématem česko-slovenských vztahů, postupující přes zákruty komunistického Československa až k obecnému mudrování o dějinách. Autor knih a výstav. Učí již druhou dekádu za katedrou vysoké školy. Svůj svět dělí mezi katedru a muzeum – kdysi dávno řídil artistickou fakultu, aktuálně je součástí vedení Národního muzea. Svět s údivem objevuje mimo jiné i očima osmi potomků.

Program

Autoři se tentokrát podívají na dynamické dějiny Karlových Varů, takže dojde na složité česko-německé vztahy, ruské a židovské stopy v našem městě, slavné rodáky a samozřejmě také na významné lázeňské hosty. Chybět nebude ani prostor pro otázky a debatu s publikem.
Pojďte se společně s námi podívat na dějiny našeho města trochu jinak!
Přepište dějiny v Karlových Varech
Datum
06-12-2023
Čas
19:00