Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Náš příběh

Císařské lázně jsou národní kulturní památka ležící přímo v srdci Karlových Varů, uprostřed lázeňského území chráněného jako součást světového dědictví UNESCO.

Budova lázní byla dokončena v roce 1895 a za sto let fungování prošly jejími zdmi stovky tisíc lázeňských hostů, ale také významných návštěvníků a státníků. Na konci minulého století byl lázeňský provoz ukončen, budova byla jen příležitostně využívána pro různé společenské a kulturní akce a postupně chátrala.

V roce 2019 zahájil vlastník stavby, Karlovarský kraj, celkovou rekonstrukci Císařských lázní. Během téměř čtyřleté obnovy byla budově vrácena její historická podoba a do lázní se opět vrátil život. Dnes zde najdete moderní muzejní expozici zaměřenou na lázeňství, ale prohlédnout si můžete i všechny reprezentativní prostory včetně Zanderova sálu a historických čekáren a odpočíváren. Zvláštním prohlídkovým okruhem je samotná Císařská lázeň – luxusní koupelna, která byla vybudována pro samotného císaře Františka Josefa I. Uprostřed lázní, v historickém obslužném dvoře, byl vybudován moderní multifunkční společenský sál, který je domovskou scénou Karlovarského symfonického orchestru.

Jako národní kulturní památka připomínají Císařské lázně v Karlových Varech zlatou epochu evropského lázeňství a svou zdobností a bohatou uměleckou výzdobou demonstrují význam a bohatství Karlových Varů na přelomu 19. a 20. století.

Pracujete rádi s lidmi a baví vás různorodá práce v kulturní instituci? Pak hledáme právě Vás!