Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Festival bez hranic – unikátní mezinárodní festival zaměřený na filmovou hudbu – VSTUP ZDARMA

Ústředním spojovacím prvkem Festivalu Bez Hranic je filmová hudba a hudba audiovizuálních děl. Hlavními hvězdami úvodního ročníku budou Ivan Hlas a Martin Dejdar, kteří svým koncertem oslaví 30. výročí filmu Šakalí Léta. Miloš Bok a Karlovarský symfonický orchestr s premiérou soundtracku k diváckému hitu Anděl Páně, Honza Křížek s programem k filmu Pelíšky nebo někdejší spoluhráč Mira Žbirky Jan Ponocný, který se svou one-man show představí průřez filmografií známé režisérky Alice Nellis. Hlavními hosty z Německa budou úspěšný dirigent a skladatel Johannes Guido Rumstadt, který ve spolupráci se Západočeským symfonickým orchestrem uvede klenoty německé filmové hudby jako jsou např. Nibelungové, Goodbye Lenin nebo koprodukční drama Schindlerův Seznam a rockové kapely The Deadnotes nebo Filistine.

Nový Festival Bez Hranic pořádá Karlovarský kraj v produkci promotéra Jonnyho Anděla a spolku Goodfellas mimo jiné na jevišti nově rekonstruovaných Císařských Lázní. Vstup na festival a do budovy lázní je zdarma. Hlavním tématem bude obnova kulturní spolupráce Karlovarského kraje s blízkými německými regiony Saska a Bavorska. Festival Bez Hranic tak volně navazuje na zaniklý festival Mitte Europa, jehož posláním bylo kulturně spojovat obyvatele žijící v českoněmeckém pohraničí.

Program

Festival Bez Hranic nabídne čtyři scény. Symphony stage je nově rekonstruovaný hlavní sál Císařských Lázní architekta Petra Hájka a bude prezentovat orchestrální soundtracky. Venkovní Film Song stage nabídne rockové skladby slavných českých filmů. Mute film stage rozezní vstup do Císařských lázní improvizací virtuózních sólistů k němým filmům Charlieho Chaplina, Bustera Keatona a bratrů Marxových a ve skvostném Zanderově sále exkluzivně vystoupí světová hráčka na klarinet Anna Paulová s doprovodem na piano v podání Matyáše Zukala

Vznik Festivalu Bez Hranic iniciovala radní Karlovarského kraje pro kulturu a památkovou péči Olga Haláková s cílem oživit myšlenku výše zmíněného festivalu Mitte Europa. ,,Mým cílem bylo, abychom my, krajští zastupitelé přinesli našemu regionu originální festival, který podpoří kvalitu vztahů mezi českými a německými občany. Společně s panem Andělem jsme vytvořili koncept, který budeme nadále rozvíjet s vizí podporovat kulturu bez omezení“. Komentuje dlouholetá starostka Bečova nad Teplou Haláková. Realizací akce byl pověřen organizátor a muzikant Jonny Anděl ze skupiny Goodfellas, který již 15 let na půdě města Karlovy Vary pořádá jeden z mála českých hudebních showcase festivalů, který exportuje české umělce na britský a americký hudební trh. ,,Filmová hudba patří do Karlových Varů. Je mi ctí se podílet na konceptu, který bude skutečně komunikovat s publikem na mezinárodní úrovni bez jazykových bariér,“ Dodává ředitel festivalu Jonny Anděl.

Více o festivalu na www.festivalbezhranic.cz.

Festival bez hranic
Datum
07-10-2023
Čas
13:00