Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera.

Účinkující

Martin Hroch. český cembalista, pianista a hráč na historické klávesové nástroje.
Pravidelně vystupuje jako sólista i komorní hráč s orchestry jako: Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Streicher Akademie Bozen, Filharmonie B. Martinů Zlín, Filharmonie G. Mahlera Jihlava, Janáčkův akademický orchestr, Collegium Musicum, Brno Baroque, Brno Contemporery Orchestra, Musica Florea Muisca Minore, Barocco sempre giovanne. Zabývá se sólovou i komorní koncertní činností. Nahrává pro rozhlas i televizi. Je členem londýnské The British Hapsichord Society.
Na trubku začal hrát v sedmi letech v Hudební škole hlavního města Prahy. Jeho studia pokračovala na konzervatoři ve třídě profesora Antonína Vaigla. Již během studií na sebe začal upozorňovat svými úspěchy, a tak se rozhodl své dosavadní vzdělání začít rozšiřovat u známých evropských kapacit: Hanse Ganche, profesora Salzburského Mozartea, a Konradina Grotha z Berlínské hudební akademie. V současné době působí jako sólový trumpetista v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a v Symfonickém orchestru hl. m. Prahy.
Jakub Kydlíček je český hráč na zobcovou flétnu a dirigent. Specializuje se převážně na hudbu starších stylových epoch (baroko, renesance, pozdní středověk), premiéroval však i skladby soudobých autorů.
Jako dirigent nastudoval české premiéry opery J. Ph. Rameau Pigmalion (Mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl 2015) a Aci, Galatea e Polifemo G. F. Haendela (Národní festival Smetanova Litomyšl 2017). S Barokním orchestrem Pražské konzervatoře uvedl kromě řady instrumentálních opusů např. oratorium Jana Dismase Zelenky Sub olea pacis et palma virtutis, Velikonoční oratorium a Magnificat J. S. Bacha či velikonoční sepolcro Zpívaná rozjímání Františka Antonína Míči.

Program

WOLFGANG AMADEUS MOZART: Koncert pro klavír D dur
ANTONIO VIVALDI: Koncert B dur pro trubku a smyčce
J. C. F. FISCHER: Le Journal du Printemps: Suite No. 2 in A
GEORG PHILIPP TELEMANN: Sonata in D, TWV
JOHANN SEBASTIAN BACH: Sinfonia (Cantata BWV 42 Am Abend aber desselbigen Sabbats)

Barokní koncert
Datum
31-08-2023
Čas
19:00