Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Na koledu idem k vám je vánoční a dnes už možno říci tradiční pořad, ve kterém zazní krásné a méně známé české a moravské koledy, možná i koledy z dalekého severozápadu v úpravách pro větší a netradiční nástrojové obsazení, sólové zpěvy i sbor. Jako každý rok, i letos vám budeme během koncertu vyprávět vánoční pohádku. Letos bude od Zbyňka Malínského, a jmenuje se – Jak kapr poprvé uviděl prskavky. Pohádky v našem souboru nejraději vypráví Lucie Domesová, tak si to ani letos nenechá ujít!

 

A aby byla vánoční atmosféra úplná bude připraveno svařené víno na občerstvení všech, kteří s dobrou vůlí a dobrou myslí na koncert zavítají.

Program

ČESKÉ A MORAVSKÉ VÁNOČNÍ KOLEDY

Velmi malý komorní orchestr Varvary Divišové je hudební sdružení s měnícím se počtem členů podle zrovna provozovaného pořadu. Je složen z karlovarských hudebníků ať již z Karlovarského symfonického orchestru, DAD kvintetu či hudebníků z rockových skupin. Za dobu svého působí na karlovarské scéně vytvořil pořad s keltskou tématikou – Keltská hudba, pořad složený z romancí španělských Židů – Sefardské písně, každoročně vánoční pořady z českých a moravských koled. Orchestr vznikl původně jako hudební těleso na vernisáž karlovarské výtvarnice Varvary Divišové v počtu tří členů. Varvara Divišová – karlovarská výtvarnice – je nehrající majitel orchestru.

 

Obsazení :

harfa – Zdislava Melicharová
kontrabas – Jan Jirmásek
violoncello – Hana Janoušková
flétny – Dušana Čamková
hoboj – Radka Ondráčková
housle – Lenka Šimandlová
kytara – Pavel Žemlička

soprán – Blanka Tvrdíková
soprán – Ivana Valentová
alt – Pavla Harcubová
tenor – Pavel Žemlička
bas – Vítek Žák

recitace – Lucie Domesová

NA KOLEDU IDEM K VÁM
vánoční koncert
Datum
17-12-2023
Čas
17:00