Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

12. října: Abonentní koncert Karlovarského symfonického orchestru nabídne pestrý výběr skladeb pod vedením dirigenta Ondřeje Vrabce. Na klavír zahraje vynikající Martin Kasík.
Večer otevře předehra k Janáčkově opeře Žárlivost. Následovat bude Klavírní koncert č. 2 Dmitrije Šostakoviče, ve kterém se představí Martin Kasík.

Koncert pokračuje dvěma skladbami od Josefa Suka – Meditací na Svatováclavský chorál a Pohádkou.

Účinkující

Ondřej Vrabec je uznávaný dirigent známý pro své dynamické a expresivní interpretace klasické hudby. S vášní pro orchestrální vystoupení dirigoval mnoho symfonických orchestrů po celém světě, předváděje svou výjimečnou hudebnost a hluboké porozumění repertoáru. Je velmi uznáván pro schopnost vyniknout nuancím a emocím v každé skladbě, vytvářejíce nezapomenutelná a poutavá představení.
Martin Kasík je významný klavírista oslavovaný pro svou technickou brilanci a interpretativní hloubku. Získal uznání jako jeden z předních českých klavíristů své generace. Kasíkova vystoupení jsou charakterizována jeho pozoruhodnou virtuozitou a citlivou hudebností, která mu umožňuje odhalit složité vrstvy každé skladby. S rozsáhlým repertoárem, který zahrnuje díla od klasiky po současné skladby, získal mnoho prestižních mezinárodních klavírních soutěží a okouzlil publikum po celém světě svými poutavými vystoupeními.

Program

Leoš Janáček: Žárlivost, předehra
Dmitri Shostakovich: Klavírní koncert č. 2
Josef Suk: Meditace na Svatováclavský chorál
Josef Suk: Pohádka

ZAHAJOVACÍ KONCERT 189. KONCERTNÍ SEZÓNY
Datum
12-10-2023
Čas
19:30